Trening Umiejętności Społecznych dla osób dorosłych

14-15.03.2025
750 zł

Prowadzący
mgr Marzena Żółty
- magister terapii zajęciowej, oligofrenopedagog, trener - szkoleniowiec. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2022 roku ukończyła roczną szkołę trenerów “STER”. Od 2019 roku członek Polskiego Stowarzyszenia Terapii Zajęciowej (PSTZ). Uczestniczka konferencji naukowych oraz szkoleń w zakresie nowoczesnej terapii zajęciowej oraz promowania pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnościami i osób starszych. Obecnie pracuje w podkrakowskim Środowiskowym Domu Samopomocy.


Cel szkolenia

Celem szkolenia jest nabycie przez uczestników umiejętności przygotowywania i prowadzenia treningów umiejętności społecznych dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Szkolenie zawiera teoretyczne zagadnienia dotyczące konstruowania i prowadzenia sesji, a dzięki warsztatom uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyce opracować gotowe schematy działania. Praktyczny charakter szkolenia ułatwi uczestnikom również dostrzeżenie własnego potencjału i zasobów oraz drzemiących w każdym pokładów kreatywności.

Docelowa grupa

Terapeuci zajęciowi, studenci terapii zajęciowej, słuchacze szkoły policealnej na kierunku terapia zajęciowa, psycholodzy, logopedzi, pracownicy placówek typu: ŚDS, WTZ i inni specjaliści zainteresowani tematyką Treningu Umiejętności Społecznych dla osób dorosłych.

Miejsce

Kraków

Czas trwania

16 godzin dydaktycznych

Godziny zajęć

I dzień 9:00-15:00
II dzień 9:00-15:00

Forma zajęć

Wykłady połączone z warsztatami praktycznymi

Co obejmuje cena?

Cena obejmuje udział w dwudniowym szkoleniu stacjonarnym (16h dydaktycznych), materiały szkoleniowe w postaci skryptu zawierającego najważniejsze treści przekazywane podczas szkolenia oraz materiały pomocne w samodzielnym tworzeniu sesji terapeutycznych, bufet w czasie przerw kawowych oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Program szkolenia

Dzień I
1) Czym jest TUS?
2) Zajęcia grupowe czy indywidualne - od czego to zależy?
3) Zasady prowadzenia sesji.
4) Model nabywania oraz kształtowania umiejętności wg A. Goldsteina.
5) Znaczenie generalizacji.
6) “Wystarczająco” dobry trener TUS.
7) Umiejętności społeczne osób dorosłych.
8) Emocje - moje, Twoje, jego, jej - jak je rozgryźć?
9) O co chodzi z tą motywacją i nagrodami?
10) Trochę o asertywności w ujęciu osoby z niepełnosprawnością.

Dzień II
1) Codzienna komunikacja rządzi się swoimi prawami, ale czy każdy jest ich świadom? Kody, szyfry i domysły - co “autor” miał na myśli?
2) Rodzina i środowisko osoby z niepełnosprawnością - ich wpływ i znaczenie.
3) Zachowanie trudne - czy aby napewno? Co się za tym kryje?
4) Wyrażanie swoich potrzeb bywa trudne - Jak to zmienić?
5) Nie tak, to jak? - warsztaty z alternatywnego reagowania na zachowania problemowe.
6) Podsumowanie i wnioski ze szkolenia.

Organizator zastrzega sobie prawo do niewielkiej zmiany programu (na bazie zainteresowań uczestników) w trakcie szkolenia.

Co wyróżnia nasze szkolenia?

- jesteśmy pierwszą firmą szkoleniową w Polsce oferującą szkolenia z zakresu nowoczesnej terapii zajęciowej, oparte o najnowsze doniesienia naukowe z polskiej i zagranicznej areny
- świadczymy usługi na wysokim poziomie, każde nasze szkolenie przygotowujemy z pasją według wysokich standardów
- wszyscy terapeuci zajęciowi są u nas mile widziani – nie zależnie od tego czy jesteś studentem, ukończyłeś/łaś studia wyższe, jesteś słuchaczem/absolwentem szkoły policealnej czy posiadasz inne wykształcenie kierunkowe śmiało możesz uczestniczyć w naszych szkoleniach. Pragniemy dzielić się wiedzą w przystępny sposób, a tym samym zapewnić rozwój każdemu terapeucie zajęciowemu bez względu na wykształcenie
- zapewniamy kontakt telefoniczny i mailowy na każdym poziomie zainteresowania ofertą szkoleniową, zachęcamy również do kontaktu po ukończonych szkoleniach